Jak zbudowana jest dachówka ceramiczna. Fot. Creaton
06.08.2021

Wybieramy dachówkę ceramiczną. Jak zbudowana jest dachówka ceramiczna?

Solidny dach nad głową to bezpieczeństwo, skuteczna ochrona i element wpływający na wygląd całego budynku. Czy wiesz jak wybrać dobrą dachówkę ceramiczną, która sprawi, że dach będzie zachwycał przez długi czas?

Tylko produkt o wyróżniającej estetyce i przemyślanej budowie może cechować się świetnymi parametrami użytkowymi. Poszczególne detale konstrukcyjne, to m.in. gwarancja szczelności, precyzyjnego montażu i trwałości przez długie lata. 

Oto, na co warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy dobrą dachówkę ceramiczną:  

Jak zbudowana jest dachówka ceramiczna. Fot. Creaton
Budowa dachówki ceramicznej
Fot. CREATON

1. System odprowadzenia wody na powierzchni dachówki ceramicznej

Perfekcyjna konstrukcja zamków z zaawansowanym system odprowadzenia wody na powierzchnię dachówki ceramicznej to bariera nie do pokonania dla deszczu i śniegu. Im bardziej są one rozbudowane, tym lepiej dachówka będzie chronić przed wnikaniem pod dach wody opadowej. Dzięki podwyższonym mostkom zamka bocznego i górnego oraz odpowiedniej konstrukcji odprowadzającej wodę na powierzchnię lica dachówki możemy mieć pewność, że żadna kropla nie wpłynie pod nasz dach nawet przy silnym wietrze.

2. Maksymalna szczelność i łatwość montażu

Zakrycie górnych zamków nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek ceramicznych gwarantuje perfekcyjną szczelność oraz ułatwia dekarzowi montaż na połaci. Eksperci podkreślają, że niezależnie od stopnia rozsunięcia dachówek na połaci (w ramach określonej tolerancji) powinna zostać zapewniona maksymalna szczelność. 

3. Mostki uszczelniające zamek na całej szerokości

Dwa mostki na spodzie dachówki uszczelniają zamek na całej szerokości. Sprawiają, że ułożona na połaci dachówka ceramiczna jest bardziej stabilna. Zapobiegają również wnikaniu wody opadowej. Dodatkowo, są to tylko dwa punkty styku z łatą, dzięki czemu zapewniają spodnią wentylację połaci. To wydłuża żywotność całej konstrukcji dachowej.

4. Montaż a dedykowana klamra

Fabryczny otwór montażowy oraz regulacja w miejscu mocowania klamry zwiększa precyzję i szybkość montażu. W efekcie koszty wykonania całego dachu są mniejsze. Ważne, aby w ofercie producenta znalazły się oryginalne, dedykowane klamry. To da nam pewność, że nasza dachówka zostanie zamocowana na połaci równo i precyzyjnie, bez efektu odstawania.

5. Zamek i zakładka dachówki

Doskonałe współdziałanie ze sobą zamków i zakładek dachówki zabezpiecza połać przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. ¬Zamknięta zakładka i brak fug przeciwdziałają zjawisku osadzania się zanieczyszczeń i mchu.

6. Dachówki na połaci o niewielkim kącie nachylenia

Możliwość instalacji dachówki na połaci o niewielkim kącie nachylenia sprawia, że możemy ją zastosować w realizacji nowoczesnych projektów architektonicznych o niskich dachach. W przypadku dachówki ceramicznej TITANIA marki CREATON, zastosowanie odpowiedniej membrany daje możliwość montażu produktu na dachu o kącie nachylenia połaci już od 10°

W związku z tym warto zapytać sprzedawcę o minimalny kąt nachylenia dachu, na którym można położyć interesującą nas dachówkę.

Jak zbudowana jest dachówka ceramiczna. Fot. Creaton
Budowa dachówki ceramicznej
Fot. CREATON

Wybór odpowiedniego pokrycia to inwestycja na lata. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad wszystkimi zaletami, które oferują czołowe modele na rynku. Potwierdzeniem jakości powinna być wieloletnia ochrona gwarancyjna. W przypadku marki CREATON jest ona najdłuższa na rynku, bo wynosząca aż do 50 lat.

Materiał prasowy CREATON
Fot. CREATON

Kategorie

Budowa CREATON Dach Dachy Polecamy Technologie

Podziel się