Płytki klinkierowe na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Kolorystyka i aranżacje. Fot. Elabirck
23.07.2021

5 nowych kolorów płytek klinkierowych ELABRICK – inspirowanych światowymi zakątkami

Wśród szerokiej gamy kolorystycznej elastycznych płytek klinkierowych ELABRICK by ELASTOLITH pojawiły się nowe odcienie, które inspirację czerpią z odległych miejsc. Są to kolejno: Kansas, Kiel, Bergen, Riga i Napoli. Z nowymi kolorami elastycznych płytek klinkierowych ELABRICK stworzymy charakterystyczną aranżację, która codziennie będzie zabierać nas w podróż w najpiękniejsze zakątki świata.

Elastyczne płytki klinkierowe ELABRICK to cieszące się dużą popularnością rozwiązanie gwarantujące szerokie możliwości aranżacyjne przy jednoczesnej oszczędności czasu oraz pieniędzy. System jest wyjątkowo trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu może być stosowany wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Płytki klinkierowe na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Kolorystyka i aranżacje. Fot. Elabirck
Płytka klinkierowa Riga
Fot. Elabrick

Płytki klinkierowe, które od dziesiątek lat powstają w manufakturze firmy Elastolith w Holandii, są elastyczne i mogą być ręcznie doginane lub docinane w zależności od potrzeb. System jest prosty w montażu, dzięki czemu klinkierowa ściana może zostać wykonana przez każdego. Klej pełni jednocześnie funkcję fugi, co ułatwia i skraca czas tworzenia wyjątkowych aranżacji.

5 nowych kolorów z pięciu zakątków świata

Wybór koloru okładziny ściennej lub elewacji to wyzwanie. Powinien on pasować zarówno do projektu oraz charakteru domowników, jak wpływać na komfort przebywania w jego otoczeniu. Szeroka oferta kolorystyczna płytek ELABRICK daje możliwość wyboru wyjątkowych rozwiązań, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów oraz oryginalnych projektów.

Płytki klinkierowe wykonywane są ręcznie, dlatego wszystkie przebarwienia, przepalenia, niuanse kolorystyczne, a także struktura powierzchni każdej płytki są dziełem człowieka. Dzięki temu każda z płytek jest oryginalna, co w efekcie końcowym daje naturalny wygląd ściany, podobny do ręcznie formowanej cegły.

Nowe odcienie płytek klinkierowych ELABRICK – Kansas, Kiel, Bergen, Riga i Napoli – czerpiąc inspirację z najpiękniejszych zakątków świata, dają nam możliwość stworzenia nowoczesnych aranżacji wnętrz oraz ponadczasowych elewacji w zgodzie z naturą.

Kansas od ELABRICK – kolor zza oceanu

Pierwszym, nowym kolorem wśród elastycznych płytek klinkierowych ELABRICK jest Kansas, który inspirację czerpie z jednego z najciekawszych stanów USA. Wielobarwne płytki skupiają się na

kolorach amerykańskiej prerii znanej z gorących, falistych i wyjątkowo pięknych miejsc, które można znaleźć w środkowej części Stanów Zjednoczonych. Elastolith, inspirując się tym rejonem, stworzył wyjątkowe rozwiązanie, które w niebanalny sposób podkreśli urok i charakter wnętrz oraz elewacji nowoczesnych, jak i tradycyjnych domów.

Płytki klinkierowe na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Kolorystyka i aranżacje. Fot. Elabirck
Płytka klinkierowa Kansas
Fot. Elabrick

To niezwykle uniwersalne połączenie odcieni idealnie współgra zarówno z drewnem, jak i betonem. Elastyczne płytki klinkierowe ELABRICK w kolorze Kansas to ciekawa alternatywa dla klasycznych odcieni cegieł.

Kiel od ELABRICK – klimat starej zabudowy

Kolejnym nowym odcieniem w rodzinie płytek ELABRICK jest Kiel. Jest to miasto położone nad Zatoką Kilońską w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Nowe płytki klinkierowe o nazwie Kiel to wyjątkowe rozwiązanie przypominające tradycyjną zabudowę tego niemieckiego miasta.

Płytki klinkierowe na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Kolorystyka i aranżacje. Fot. Elabirck
Płytka klinkierowa Kiel
Fot. Elabrick

Przybrudzona czerwień płytek idealnie sprawdzi się w przypadku aranżacji wnętrz w stylu industrialnym, jak i klasycznych elewacji. Ciepły kolor płytki klinkierowej od Elastolith nadadzą ścianom eleganckiego, lecz charakternego wyglądu.

Riga od ELABRICK – głębia koloru

Pozostając w okolicach Bałtyku, kolejnym kolorem poszerzającym ofertę płytek klinkierowych ELABRICK by ELASTOLITH jest Riga. Ryga to stolica i zarazem największe miasto w malowniczej Łotwie.  Miasto położone jest na na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, a ponad 20 lat temu jego starówka została wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Płytki klinkierowe na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Kolorystyka i aranżacje. Fot. Elabirck
Płytka klinkierowa Riga
Fot. Elabrick

Czerpiąc inspirację z tego łotewskiego miasta, Elastolith stworzył płytkę klinkierową w kolorze antracytu. Stanowi ona doskonałe rozwiązanie dla osób gustujących w mocnych akcentach i nietuzinkowych projektach.

Bergen od ELABRICK – wśród norweskich fiordów

Kolejnym miastem, które stało się inspiracją do stworzenia nowego koloru elastycznych płytek klinkierowych z kolekcji ELABRICK, jest Bergen. Jest to norweskie miasto nazywane przez wielu bramą do fiordów. I to właśnie ich wyjątkowy krajobraz stał się podstawą do stworzenia ciemnych, grafitowych płytek w kolorze Bergen.

Płytki klinkierowe na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Kolorystyka i aranżacje. Fot. Elabirck
Płytka klinkierowa Bergen
Fot. Elabrick

Elegancki wygląd tego rozwiązania sprawia, że płytki sprawdzą się jako wykończenie ścian w nowoczesnych domach, których mieszkańcy stawiają na kontrast, szyk i nietuzinkowość.

Napoli od ELABRICK – włoskie wakacje

Ostatnim kolorem, który wzbogacił ofertę elastycznych płytek klinkierowych ELABRICK, jest Napoli. Inspiracją do jego stworzenia było przepiękne, włoskie miasto -Neapol – położone u podnóża wulkanu Wezuwiusz. W tym przypadku Elastolith zachwycił się ciepłem wiecznie słonecznego miasta, które odzwierciedlił w kolorze swoich nowych płytek.

Płytki klinkierowe na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Kolorystyka i aranżacje. Fot. Elabirck
Płytka klinkierowa Napoli
Fot. Elabrick

Napoli to wyjątkowy kolor piasku, który w połączeniu z jasną fugą pozwoli na stworzenie czystych i harmonijnych aranżacji. Jasny kolor płytki dodatkowo odbija światło, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko na elewacjach, ale również w niewielkich pomieszczeniach – optycznie je powiększając.

Ofertę elastycznych płytek klinkierowych ELABRICK tworzy aż 35 różnorodnych modeli kolorystycznych oraz 7 kolorów fug.

Wśród nich znajdują się płytki klinkierowe w kilku gamach barw: jasnych, ceglanych oraz ciemnych. Szeroka kolorystyka umożliwia inwestorom stworzenie wyjątkowych, indywidualnych aranżacji, które będą pięknie prezentować się na elewacjach budynków, cokołach, garażach, a także we wnętrzach budynków.

Materiał prasowy Elastolith

Kategorie

Budowa ELABRICK Elewacja Elewacja i dach Remont Ściana i sufit

Podziel się