Ściany z bloczków silikatowych. Fot. H+H
18.07.2021

Jakie rodzaje ścian można wznosić przy użyciu bloczków silikatowych?

Wybór materiału budowlanego to trudna decyzja, której skutki będą nam towarzyszyły przez cały okres użytkowania budynku. Silikatowe bloczki murowe to materiał, który zapewnia wieloletnią trwałość, bezpieczeństwo i energooszczędność.

Są one także uniwersalne pod względem zastosowania: możemy z nich wznosić zarówno ściany nośne, działowe i fundamentowe, zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Wybór bloczków z oferty H+H pozwoli dobrać takie rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą budowę, a także pozwolą osiągnąć atrakcyjną elewację bez żadnych dodatkowych warstw wykończeniowych.

Solidne rozwiązanie na lata

Silikaty to materiał budowlany produkowany z naturalnych materiałów – piasku, wapna i wody. W procesie autoklawizacji mieszanina składników poddawana jest działaniu bardzo wysokiej temperatury i ciśnienia, w wyniku czego powstaje w pełni naturalny produkt o bardzo dobrych właściwościach pod względem konstrukcyjnym.

Ściany z bloczków silikatowych. Fot. H+H
Fot. H+H

Gotowe bloczki charakteryzuje duża wytrzymałość na ściskanie – możemy z nich wznosić nawet samonośne konstrukcje o wysokości kilkunastu pięter bez konieczności ich wzmacniania elementami żelbetowymi.

Wysoka wytrzymałość umożliwia też wznoszenie cieńszych przegród, co może mieć duże znaczenie zwłaszcza na wąskich działkach – węższa przegroda to więcej miejsca we wnętrzach, a tym samym możliwość bardziej funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń.

Silikatowe bloczki H+H to także wysoka odporność na ogień o najwyższej euroklasie A1, niska nasiąkliwość oraz wytrzymałość na działanie zróżnicowanych warunków środowiskowych. Materiały silikatowe z odpowiednio dobraną warstwą izolacji termicznej to także dobry wybór do ścian zewnętrznych, który pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania i jednocześnie cieszyć się ciepłym i przytulnym wnętrzem.

Na każdą ścianę jest silikat

Silikatowe bloczki H+H to rozwiązanie uniwersalne. Można z nich wznosić zarówno ściany nośne, jak i działowe, wewnętrzne i zewnętrzne, a także poniżej poziomu gruntu. Ze względu na specyfikę poszczególnych przegród warto przyjrzeć się jednak nie tylko bloczkom podstawowym, ale także specjalnym rozwiązaniom przeznaczonym do różnych rodzajów ścian.

Ściany z bloczków silikatowych. Fot. H+H
Fot. H+H

Elewacje

Ściany zewnętrzne poza trwałością i parametrami technicznymi odpowiadają również za wygląd naszego domu. Przy ich wznoszeniu możemy zdecydować się np. na H+H Silikaty S. To zewnętrzne cegły i kształtki, które dzięki niewielkim rozmiarom i ciekawej kolorystyce i fakturze tworzą atrakcyjną fasadę. Do wyboru mamy zarówno elementy gładkie, jak i łupane o zróżnicowanej grubości.

Ściany nośne

Zadaniem ścian nośnych jest przenoszenie obciążeń z wyższych kondygnacji na fundamenty. Dlatego też, elementy, z których się je muruje mają większe szerokości, a przez to także odpowiednią masę. W ofercie H+H znajdziemy bloczki ze specjalnymi uchwytami, które ułatwią przenoszenie i precyzyjne dopasowywanie elementów – nawet tych o znacznych wymiarach.

Przy ścianach nośnych, czy to zewnętrznych, czy np. oddzielających poszczególne lokale mieszkalne, możemy też zdecydować się na wykorzystanie H+H Silikatów A o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Ściany fundamentowe

Na nich opiera się cały dom. Narażone są one także na działanie naporu otaczającego gruntu oraz wilgoci. Przy ich wznoszeniu warto zatem sięgnąć po elementy o bardzo dużej wytrzymałości – takie jak H+H Silikat F25. Ich gładkie ściany boczne ułatwiają wykonywanie obowiązkowych w tym przypadku pionowych spoin, a niska nasiąkliwość poniżej 15% pomaga ograniczyć negatywne skutki ewentualnych nieszczelności warstw izolacji przeciwwilgociowej.

W ofercie H+H znajdziemy także gamę dodatkowych produktów uzupełniających, takich jak bloczki połówkowe, bloczki do budowy pionów wentylacyjnych czy gotowe elementy nadprożowe, które są kompatybilne wymiarowo z podstawowymi elementami systemu i pozwalają jeszcze szybciej i wygodniej wznosić każdy rodzaj przegród.

Materiał prasowy H+H

Kategorie

Budowa H+H Polecamy Ściana i posadzka

Podziel się