Yubii Home fot. FIBARO
05.08.2021

Yubii Home, nowe serce Twojego Inteligentnego Domu

Yubii Home, doświadcz korzyści płynących z serca Twojego inteligentnego domu. Premiera nowej centrali zapewniającej komfort i bezpieczeństwo dla całej rodziny.

Zarządzanie inteligentnym domem. W grupie siła, poznaj ekosystem Yubii

Yubii Home to centrala zarządzająca inteligentnym domem FIBARO oraz produktami wchodzącymi w skład ekosystemu Yubii, czyli urządzeniami marek Nice, FIBARO, marek trzecich, a także już niebawem – elero, niemieckiej marki zrzeszonej w Nice.

Yubii Home to pierwsza centrala łącząca technologie Nice i FIBARO, ale to nie wszystko – dzięki kompatybilności z protokołami Z-Wave i WiFi jest otwarta na integrację z 3000 urządzeniami innych firm działających w standardzie Z-Wave.

Yubii Home fot. FIBARO
Centrala Yubii Home
Fot. FIBARO

Centrala doskonale sprawdzi się w przypadku m.in. mniejszych domów lub mieszkań (do 100 m2) i instalacji zawierających do 40 urządzeń i 20 scenariuszy. Yubii Home pozwala użytkownikowi końcowemu zarządzać całym systemem smart home również przy pomocy asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Pozwól nam ułatwić Ci życie. Centrala inteligentnego domu

Yubii Home to centrala w pełni realizująca ideę inteligentnego domu. Zarządza wszystkimi elementami automatyki domowej i komunikuje się z nimi – odbiera dane z czujników, przetwarza je i nadaje komunikaty w celu wykonania odpowiednich działań.

Umożliwia zintegrowane zarządzanie oświetleniem, roletami, bramami, drzwiami i oknami, urządzeniami elektrycznymi, multimediami, ogrzewaniem, temperaturą, systemami nawadniania, monitoruje wycieki wody, ulatnianie się czadu i wykrywanie dymu.

Automatyczne scenariusze, zdalne sterowanie i kontrola głosowa nad wszystkimi inteligentnymi urządzeniami sprawią, że codzienne czynności staną się jeszcze prostsze.

Dzięki Yubii Home i zaprogramowaniu odpowiednich scenariuszy świetlnych możesz zaplanować włączanie światła rano, otworzyć drzwi garażu, aby wypuścić psa na podwórko, stworzyć idealną atmosferę do przygotowania ulubionego dania, lub po prostu spędzić relaksujący wieczór z Netflixem. Użytkowanie Yubii Home daje gwarancję przebywania w inteligentnym, wygodnym i przyjaznym środowisku od świtu do nocy.

Inteligentny dom na lata, bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu

Mocne strony Yubii Home to nie tylko design, wygoda i uproszczenie codziennych czynności, ale przede wszystkim zrównoważony rozwój, oszczędności i Twoje dobre samopoczucie. Zgodnie ze strategią firmy, jednym z celów Yubii Home jest zminimalizowanie negatywnego wpływu naszych domów na środowisko poprzez inteligentne sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem, oraz monitorowanie zużycia energii elektrycznej. To nasze małe codzienne gesty, mogą mieć wielki wpływ na całą planetę.

Yubii Home fot. FIBARO
System wykrywania tlenku węgla – Yubii Home
Fot. FIBARO

Dobre samopoczucie jest równie ważne, dlatego dzięki możliwości dołączenia systemów kontroli wilgotności, inteligentnego ogrzewania, pomiaru jakości powietrza, wykrywania tlenku węgla i powiadamiania o niebezpiecznych sytuacjach, Yubii Home w każdej chwili zapewni odpowiednie warunki i bezpieczeństwo dla całej Twojej rodziny.

Bezpieczeństwo i stabilność systemu inteligentnego domu stanowią dla Nice kluczową kwestię. Ochroną przed hackerami jest szyfrowana transmisja danych (zarówno w połączeniach lokalnych, jak i zewnętrznych). Jednoczesne wykorzystanie wysokojakościowych komponentów daje centrali możliwość działania tylko lokalnie, i w przypadku braku dostępu do chmury, zapewnienia kluczowe funkcjonalności domu. Nie ma więc ryzyka, że system przestanie działać, gdy operator sieci postanowi odłączyć Internet, by np. przeprowadzić konserwację łącza.

W inwestycjach deweloperskich, w których klient nie ma jeszcze dostępu do sieci WiFi, będą działać zdefiniowane automatyzacje (np. wykrycie ruchu, zalania, opuszczanie rolet, włączenie/wyłączenie świateł itp.). W momencie podłączenia internetu systemem będzie można zarządzać także z każdego miejsca na ziemi.

Zarządzaj inteligentnym domem Yubii z poziomu aplikacji na iOS i Androida

Zarządzanie inteligentnym domem może odbywać się dzięki popularnym asystentom głosowym, pilotom, gestom oraz poprzez aplikację – Yubii App, która zastąpi aplikację FIBARO Home Center.

Aplikacja Yubii App dostępna jest w sklepie Google Play oraz App Store. Wystarczy wpisać frazę ”Yubii App”, „Yubii Home Center” lub „FIBARO”, a użytkownik zyska możliwość pobrania nowej aplikacji. Logowanie do Yubii App odbywać się będzie poprzez FIBARO ID. Funkcjonalności nowej aplikacji pokrywają się z możliwościami wycofanej już FIBARO Home Center, najnowsze z nich to:

 1. Nowe ulubione sekcje:
  1. Widoki stref alarmowych, kamer, świateł, rolet oraz dla ogrzewania (strefy i termostaty)
  2. Możliwość ustawienia liczby wierszy ulubionych sekcji
  3. Możliwość ukrycia ulubionych sekcji
  4. Zmiana sposobu wyświetlania podsumowania domu i nowe elementy
 2. Podsumowanie dla ulubionych pomieszczeń i domu
 3. Tryb naścienny
 4. Przyśpieszenie połączenia z central
Yubii Home fot. FIBARO
Aplikacja do zarządzania inteligentnym domem – Yubii App
Fot. FIBARO

Nowa aplikacja Yubii App wspiera centralę Yubii Home oraz inne centrale marki FIBARO.

Zachęcamy do ściągnięcia aplikacji FIBARO Home Center App z App Store oraz Google Play

Materiał prasowy FIBARO

Kategorie

FIBARO Instalacje Inteligentny dom Polecamy

Podziel się