Farba elewacyjna STO z IQ Technology
26.05.2021

Farby elewacyjne STO z IQ Technology – Sposób na wilgoć, brud, temperaturę i zanieczyszczone powietrze

Farby elewacyjne linii iQ Technology firmy Sto, to połączenie bioniki inspirowanej naturą z najnowszymi technologiami. IQ Technology oferuje wysokowydajne powłoki elewacyjne (Dryonic, Lotusan, StoColor X-black, StoPhotosan), które zapewniają lepszą funkcjonalność dzięki innowacyjnie zoptymalizowanym właściwościom produktu – lub mówiąc najprościej, bardziej inteligentnej technologii.

StoColor Dryonic. Zawsze sucha elewacja.

Farba elewacyjna StoColor Dryonic® zapewnia bardzo szybkie wysychanie gromadzącej się na elewacji wilgoci pochodzącej z deszczu, rosy i mgły.

Farba ta trwale chroni elewację przed algami i grzybami bez konieczności stosowania biobójczej warstwy ochronnej. W efekcie uzyskujemy suchą elewację, która na długo zachowuje piękny wygląd.

StoColor Lotusan. Długotrwały efekt samooczyszczania.

Jak ochronić powierzchnię elewacji przed zanieczyszczeniem? Farby elewacyjne StoColor Lotusan i StoColor Lotusan G wykazują wyjątkowe właściwości fizyczne dzięki zastosowaniu unikalnej i opatentowanej technologii Lotus-Effect®.

Wykorzystano w niej naturalne mechanizmy samooczyszczania się liści lotosu (tzw. efekt lotosu). Ten sam efekt powoduje zdolność powierzchni elewacji do samooczyszczania się a dzięki regulacji wilgotności chroni ją przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi. Elewacja pozostaje dłużej czysta i piękna.

StoColor X-black. Ochrona ciemnych elewacji.

Ciemny kolor powoduje dodatkowe nagrzewanie elewacji a tym samym ryzyko powstania spękań lub deformacji. Z tego powodu unika się stosowania ciemnych odcieni na fasadach. Farba elewacyjna StoColor X-black która odbija promieniowanie z zakresu bliskiej podczerwieni (NIR), sprawia, że wzrost temperatury elewacji pod wpływem promieniowania słonecznego nie przekracza bezpiecznego poziomu 70°C. Jest to możliwe za sprawą innowacyjnych pigmentów, które odbijają znaczną ilość promieni słonecznych. Zastosowanie farby StoColor X-black znosi więc ograniczenia w wyborze koloru elewacji i  nawet intensywne, ciemne kolory mogą być bezpiecznie stosowane.

StoPhotosan Color. Oczyszczanie powietrza.

Stale rosnący ruch samochodów czy nieustanny rozwój przemysłu mają negatywny wpływ nie tylko na stopień zanieczyszczenia powietrza czy nasze zdrowie, ale też na kondycję samych budynków. Aktywna farba StoColor Photosan poddana działaniu promieni UV oraz światła widzialnego uruchamia proces fotokatalizy, co powoduje, że osadzające się na powierzchni elewacji tlenki azotu przekształcane są w niegroźne, łatwo rozpuszczalne azotany. Te następnie spłukiwane są z powierzchni budynku przez zwykłe opady atmosferyczne.

Co istotne, wraz z upływem czasu nie maleje skuteczność powłoki StoColor Photosan, a powietrze jest cały czas efektywnie oczyszczane z niebezpiecznych substancji.

Artykuł partnera STO / Fot. STO

Kategorie

Budowa Elewacja Elewacja Elewacja i dach Polecamy Remont STO Technologie

Podziel się