FAKRO już 30 lat na rynku!
19.02.2021

FAKRO już ponad 30 lat na rynku!

Firma FAKRO, znany w Polsce i na świecie producent okien dachowych rozpoczyna dzisiaj jubileuszowy rok. Dokładnie 30 lat temu, 22.01.1991 roku w Nowym Sączu Fakro Sp. z o.o. została zarejestrowana w Rejestrze Handlowym.

Takie momenty są zawsze warte zatrzymania. Dla nas to przede wszystkim okazja do podziękowania zespołowi za pracę i zaangażowanie. Drużyna FAKRO to dzisiaj ponad 4000 osób. Entuzjaści, ze swoimi nowatorskimi pomysłami, kwalifikacjami, zaangażowaniem, to nasz największy kapitał – tłumaczy Ryszard Florek, pomysłodawca i współwłaściciel firmy FAKRO.

FAKRO to dzisiaj marka rozpoznawalna na całym świecie. Przez pierwsze lata funkcjonowania firmy rozwijaliśmy produkt i naszą działalność na rynku rodzimym. W latach dziewięćdziesiątych okna dachowe w Polsce były bardzo małe znane. Na początku skupiliśmy się więc na edukacji i promowaniu idei komfortowego życia na poddaszu z wykorzystaniem okien dachowych. Od razu postawiliśmy też na wysoką jakość produktu, innowacyjność i bycie z naszym produktem jak najbliżej Klienta – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, jeden ze ścisłych twórców firmy, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.

Firma niemal od początku działalności prezentowała swoje produkty na targach, stałych wystawach budownictwa, w składach materiałów budowlanych, błyskawicznie zdobywając zaufanie klientów. Pierwsze transporty okien dachowych wyruszyły pod marką FAKRO w 1994 roku do Holandii i na Słowację. Dzisiaj produkty FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie. W skład Grup FAKRO wchodzi 11 spółek produkcyjnych oraz 17 dystrybucyjnych. Sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży.

Zaczynaliśmy od jednego typu okna produkowanego w dwóch rozmiarach. Dzisiaj oferujemy pełną gamę rozmiarową okien dachowych o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania – dodaje Ryszard Florek. FAKRO jest także wiceliderem na światowym rynku schodów strychowych oraz producentem ekskluzywnych drewniano – aluminiowych okien pionowych pod marka FAKRO Innoview.

Pracownicy FAKRO dobrze pamiętają Majówkę z okazji 25-lecia istnienia firmy. Zawody sportowe, jubileuszowa loteria nagród czy koncert Patrycji Markowskiej to tylko wybrane atrakcje, które firma FAKRO przygotowała dla pracowników. Podobny scenariusz, choćbyśmy bardzo chcieli, w 2021 roku na pewno się nie powtórzy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że żyjemy w nowych realiach i naszym głównym zadaniem jest dzisiaj zapewnienie naszym pracownikom bezpieczeństwa. Z tego powodu, tradycyjna Majówka, spotkania na dużą skalę niestety nie odbędą się – tłumaczy Bożena Damasiewicz, Dyrektor ds. Organizacyjno-Administracyjnych FAKRO.

O dobrych rzeczach warto mówić. 30 lat działalności to dla klientów informacja, że FAKRO jest rzetelną firmą, której można zaufać. Jest więc co świętować! Dzięki drużynie FAKRO nasza firma jest dzisiaj wiceliderem na światowym rynku okien dachowych i mimo niesprzyjających okoliczności cały czas się rozwija. Przygotowujemy specjalne podziękowania dla naszych pracowników z tej okazji. Na pewno będziemy też komunikować naszym partnerom, że to dla FAKRO wyjątkowy rok. To także ich święto. Ich praca i pasja przyczyniły się do sukcesu i obecnej pozycji FAKRO na rynku krajowym i globalnym – uzupełnia Janusz Komurkiewicz.

Materiał prasowy FAKRO

Kategorie

Rynek WIadomości

Podziel się