Tehrmaflex producent izolacji termicznej instalacji. Nowy magazyn w Żarowie. Fot. Thermalex
21.07.2021

Lider rynku izolacji termicznych instalacji z nowym magazynem w Żarowie

Thermaflex – lider w dostarczaniu bezpiecznych, ekologicznych i trwałych systemów do izolacji termicznej instalacji – w ostatnim czasie uruchomił w dolnośląskim Żarowie nowy magazyn. Na 1500 m² powierzchni magazynowej przechowywane będą głównie wyroby gotowe.

Centrala firmy Thermaflex, odpowiedzialna za optymalizację pracy i rozwój produktów, uruchomiła nowy magazyn wyrobów gotowych. Jest to trzeci magazyn firmy Thermaflex w Polsce, który znajduje się w Żarówie, 50 km od Wrocławia. Obiekt o powierzchni 1 500 m² ma stanowić kolejny krok w rozwoju i optymalizacji procesów logistycznych firmy.

Z Polski do każdego zakątka świata

Tehrmaflex producent izolacji termicznej instalacji. Nowy magazyn w Żarowie. Fot. Thermalex
Nowy magazyn Thermaflex w Żarowie
Fot. Thermalex

Żarowskie magazyny firmy Thermaflex obsługują logistycznie przede wszystkim kraje znajdujące się na terenie całej Europy, zaopatrując je w wysokojakościowe, innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania izolacyjne dla instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych oraz wentylacyjnych (HVAC-R). Część wysyłek z Żarowa jest transportowana również do obu Ameryk, gdzie ich największa ilość trafia do Meksyku. Rozwiązania Thermaflex z żarowskich magazynów są również sporadycznie przesyłane także w inne miejsca, takie jak kraje afrykańskie czy Nowa Zelandia.

– Podobny magazyn wyrobów gotowych funkcjonował wcześniej w Saksonii-Anhalt w Niemczech. W tym momencie został on przeniesiony do Żarowa i będzie obsługiwał logistycznie głównie odbiorców z niemieckiego rynku. – mówi Janusz Tichoniuk, Dyrektor Zarządzający Thermaflex i dodaje – W najbliższym okresie planujemy skonsolidowanie przestrzeni magazynowej. Ma to na celu uproszczenie procesów logistycznych oraz usprawnienie obsługi rynków europejskich i pozaeuropejskich.

Thermaflex, jako międzynarodowy producent rozwiązań dedykowanych branży instalacyjnej, znany jest z nowoczesnych produktów wysokiej jakości, stałego rozwoju innowacji, wysokiej kultury organizacji oraz bliskiej współpracy z partnerami biznesowymi.

Nowy magazyn, mający na celu usprawnienie procesów logistycznych, wzbogaca powierzchnię o dodatkowe 1 500 m², co rozbudowuje tereny magazynowe międzynarodowego lidera do 6.500 m². Wraz z uruchomieniem nowej inwestycji, ilość pracowników również ulega zwiększeniu.

Materiał prasowy Thermaflex

Kategorie

Rynek THERMAFLEX WIadomości

Tagi

Podziel się