13.08.2021

Rezydencja Baboolal z przeszkleniami AWILUX finalistą konkursu POiD

Tegoroczna, pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards była okazją do wyłonienia unikatowych zastosowań produktów stolarki budowlanej w najlepszych realizacjach architektonicznych z całego świata. Jednym z trzynastu najbardziej wyrazistych przykładów wykorzystania rozwiązań z zakresu stolarki do podkreślenia atrakcyjności i funkcjonalności obiektu, produktów i technologii była rezydencja Baboolal z przeszkleniami dostarczonymi przez Awilux.

Związek Polskie Okna i Drzwi, wskazując na kluczową rolę stolarki budowlanej w nowoczesnych projektach architektonicznych, przeprowadził w tym roku pierwszą edycję  konkursu POiD Building Awards 2021. Spośród 45 zgłoszonych obiektów niezależne jury w składzie:  Prof. dr hab. Inż. Architekt Ewa Maria Kuryłowicz – przewodnicząca Jury, arch. Karol Fiedor, dr inż. arch. Monika Arczyńska, dr inż. Szymon Firląg i  prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Z. Błaszczyński wyłoniło finalistów konkursu w pięciu kategoriach: okna i drzwi balkonowe, drzwi zewnętrzne i bramy, drzwi wewnętrzne, fasady oraz automatyka i smart home.

Pod uwagę brane były przede wszystkim parametry techniczne, innowacyjność zastosowanych rozwiązań oraz walory architektoniczne obiektów. W kategorii Okna i drzwi balkonowe w finale konkursu POiD znalazła się amerykańska rezydencja Baboolal z przeszkleniami Awilux.

Amerykańska rezydencja wśród 13 najlepszych w Polsce

Rezydencja Baboolal
Fot. AWILUX

Rezydencja Baboolal to wyjątkowa inwestycja dla nowoczesnej rodziny. Obiekt liczy 250m², a dzięki spektakularnym przeszkleniom dostarczonym przez AWILUX, czerpie inspirację z otaczającej przestrzeni. Budynek jest zeroemisyjny, a na jego dachu zamontowano instalację fotowoltaiczną. 

Rezydencja Baboolal
Fot. AWILUX

Projekt Rezydencji Baboolal opiera się na gigantycznym przeszkleniu –  cała ściana salonu i jadalni została wykonana bowiem z drzwi typu HS o powierzchni aż 27m². Dostawcą okien zgodnych ze standardem budownictwa pasywnego oraz spełniających wymagania projektu Baboolal była firma AWILUX, polski producent stolarki okiennej i drzwiowej w klasie premium, dostarczający nowoczesne rozwiązania zgodne z potrzebami i marzeniami inwestorów.

Polskie rozwiązania premium w amerykańskiej realizacji

Projektanci zdecydowali się także na montaż drzwi tarasowych typu HS z oferty AWILUX z dwoma skrzydłami jezdnymi o powierzchni 22m² oraz głębokości zabudowy 153 mm, w których zastosowano bezpieczne szkło VSG/ESG. Współczynnik przenikalności cieplnej dla okna referencyjnego wynosi Uw=1,0.

Rezydencja Baboolal
Fot. AWILUX

W projekcie Rezydencji Baboolal znalazły się również okna aluminiowe o głębokości zabudowy 75 mm w kolorze RAL 7021. AWILUX dostarczył efektywne energetycznie rozwiązania, których współczynnik przenikania wynosi Uw=0,9 W/m2K (dla okien referencyjnych 1230mm x 1480mm). Wszystkie okna są trzyszybowe i wyróżniają się wyjątkową transparentnością na poziomie Lt=74%.

Rezydencja Baboolal
Fot. AWILUX

Rezydencja Baboolal opiera się na popularnej na amerykańskim rynku technologii szkieletowej, stąd stolarkę AWILUX osadzono w podkonstrukcji drewnianej w strefie izolacji budynku. Wykonawcy projektu zdecydowali się na zastosowanie ciepłego montażu, który dodatkowo wpłynął na parametry termiczne całej inwestycji.

Rezydencja Baboolal
Fot. AWILUX

Projekt amerykańskiej rezydencji zakładał stworzenie funkcjonalnej, nowoczesnej, ekologicznej i jasnej przestrzeni dla całej rodziny. Wykorzystanie w amerykańskim projekcie polskich okien od AWILUX świadczy o tym, że dla inwestorów i architektów z całego świata technologie i parametry europejskich rozwiązań klasy premium są wyznacznikiem najwyższej jakości.

Rezydencja Baboolal
Fot. AWILUX

Rozwiązania AWILUX, które idealnie wpisują się w koncepcję zielonego budownictwa i zeroemisyjności obiektów, spełniają nie tylko wymagania amerykańskich inwestorów, ale również pozwalają architektom tworzyć wyjątkowe projekty – takie jak ten, który został finalistą pierwszej edycji konkursu Polskiego Związku Okien i Drzwi.

Rezydencja Baboolal
Fot. AWILUX

Materiał prasowy AWILUX

Kategorie

AWILUX Rynek WIadomości

Podziel się