Bateria zlewozmywakowa Ferro Zumba
23.07.2021

Szary.. czyli zimny, surowy, bez wyrazu? Ależ skąd! Kuchnia w odcieniach szarości z drewnem i cegłą

Szary – czyli zimny, surowy, bez wyrazu? Ależ skąd! Zaskakuje różnymi odcieniami. Wprowadza wyrafinowany, industrialny klimat. Niezmiennie okazuje się modnym – wręcz gorącym – trendem kolorystycznym.

Jak urządzić piękną kuchnię w szarościach? Cała tajemnica tkwi w odpowiednim połączeniu – materiałów oraz barw. Trzeba bowiem pamiętać, że szara tonacja bardzo lubi starannie dobrane towarzystwo.

Bateria zlewozmywakowa Ferro Zumba
Zdj. FERRO

Do przykładowej stylizacji wybrano zabudowę meblową o prostym, klasycznym charakterze, w szarym kolorze. W centralnym miejscu znajduje się matowa, szara wyspa kuchenna. W jej roboczej części ulokowano jednokomorowy zlew ze stojącą baterią zlewozmywakową Zumba. To model o szarej, elastycznej wylewce, której wysokość można regulować w zakresie od 28 do 44 cm, a zasięg od 15 do 35 cm. Bateria ma chromowany korpus i wyposażona została w regulator ceramiczny. Oprócz trwałości i komfortu w użytkowaniu wyróżnia ją minimalistyczna forma, dzięki której doskonale harmonizuje z każdą nowoczesną kompozycją.

Szara jest ściana w tle otwartych górnych szafek z naczyniami z białej ceramiki. Nie ma tu jednak mowy o monotonnej, jednolitej płaszczyźnie. Nad blaty i w przestrzeń nad piecem z okapem projektant wprowadził bowiem cegłę w naturalnym, rudawym odcieniu. Tym sposobem ceglana powierzchnia stanowi świetny kolorystyczny kontrapunkt dla szarości i sprawia, że spokojna dotąd aranżacja „ożywa”, nabiera charakteru. 

Szarość kojarzy się z miastem, ulicą, fabryką… Ma w sobie coś technicznego. Chyba dlatego tak świetnie odnajduje się w stylu industrialnym. Oprócz wspomnianej już cegły kocha również towarzystwo metalu i szkła. W kompozycji nie mogło więc zabraknąć lamp na długich kablach, w przeźroczystych szklanych kloszach. Metalowy stelaż musi mieć stolik w warsztatowym stylu, o grafitowym blacie; metalowe są nogi wysokich krzeseł barowych.

Za najlepszego przyjaciela szarości i industrialu uważane jest też drewno. Bez niego szara przestrzeń byłaby zbyt trudna w odbiorze. Drewno dodaje wizualnego ciepła, wprowadza przytulność. W aranżacji drewniane są więc blaty. Przyjemny, ciepły odcień mają drewniane panele podłogowe, a także akcesoria kuchenne: deski do krojenia, tace, pojemniki. Drewniane elementy posiada fotel przy stoliku.

Bateria zlewozmywakowa Ferro Zumba
Kuchnia w odcieniach szarości
Zdj. FERRO

Szarość ścian w tle zabudowy kuchennej zestawiono z bielą sufitu. W delikatnej, gołębiej tonacji jest ściana z wielkoformatowym oknem. Wpadające przez nie światło dzienne podkreśla klasę nowoczesnego wnętrza. Oczywiście dodaje też przestronności, tak pożądanej w loftowych stylizacjach.

Liczne odcienie szarości, od srebra po antracyt i grafit, okazują się idealnym tłem, między innymi dla zieleni roślin, które w swych industrialnych doniczkach ciekawie urozmaicają nietuzinkową przestrzeń kuchenną.

Materiał prasowy FERRO

Kategorie

Kuchnia Polecamy Wnętrza

Podziel się