Czerń w łazience.. Fot. LIBERON
13.05.2021

Czerń w łazience. Odważna aranżacja i.. elegancki detal

Czarny kolor we wnętrzach jest jednym z tych trendów aranżacyjnych, który budzi skrajne emocje: niektórzy kochają tak ciemne pomieszczenia, a inni – nie wyobrażają sobie, by na co dzień w nich przebywać. Aby „oswoić się” z takim wystrojem warto robić to krok po kroku – od szczegółu, do ogółu!

Dlaczego obecnie czerń cieszy się taką popularnością w aranżacji wnętrz? Z jednej strony jej elegancki, dostojny charakter łączy się z niezwykle modnymi wykończeniami w stylu klasycznym, ubogaconymi sztukateriami, odnowionymi meblami o charakterze antyków czy z drewnianymi parkietami. Z drugiej zaś, stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych, czasem futurystycznych kompozycji, w których główną rolę odgrywają niebanalne dodatki.

Czerń we wnętrzach to także silna odpowiedź na trend białych, minimalistycznych pomieszczeń, które w ostatnich sezonach święcą prawdziwe triumfy popularności.

Niezwykle wdzięcznym pomieszczeniem, w którym warto poeksperymentować, jest łazienka – prawdziwa ostoja relaksu. Warto bowiem pamiętać o tym, że czerń – podobnie jak biel – jest kolorem uniwersalnym i nie wprowadzi do aranżacji niepotrzebnego chaosu – a to szczególnie ważne w miejscu, które pozwoli nam wypocząć po ciężkim dniu. Co więcej, pasuje do niej niemal każdy materiał i barwa – drewniane blaty, zielone, żywe rośliny, białe, puchate ręczniki – te wszystkie elementy z pewnością polubią się z czernią.

Czarne dodatki w łazience. Zrób to sam!

Aby przekonać się, czy czerń to faktycznie dobry pomysł w aranżacji łazienki, nie trzeba od razu szykować się do ogromnego remontu. Można posłużyć się dodatkami, a także renowacją posiadanych sprzętów.

Zamontowanie czarnych kinkietów nad lustrem, dodanie czarnych ręczników czy dywaników o tej barwie z pewnością będzie dobrym wyborem na początek. Co dalej? Z powodzeniem sprawdzą się czarne kubeczki lub organizery na kosmetyki, a także ciemny klosz lampy. W wymyślaniu takich dodatków ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia – dlatego warto dać się jej ponieść i postawić na aranżacyjne eksperymenty.

Kolejny krok na “ciemną stronę mocy” to oczywiście kreatywne DIY. Jest to nie tylko świetny sposób na odmianę danego pomieszczenia, ale również na spędzenie wolnego czasu! Najłatwiejszym sposobem na dodanie wnętrzu elegancji i tajemniczości będzie pomalowanie łazienkowych mebli na wymarzony odcień. – W tym przypadku warto postawić na Linię Renowacyjną V33, idealnie pasującą do warunków „łazienkowych” – trwałą, odporną na wilgoć i zachlapania – rekomenduje Paweł Piotrowicz. – Najlepszym wyborem będzie Farba Renowacja Kuchnia & Meble Kuchenne, zdająca egzamin zarówno w przypadku kompozycji kuchennych, jak i łazienkowych – dodaje ekspert V33.

Oprócz eleganckiej czerni, w palecie barw znajdują się m.in. takie kolory jak: ciemna śliwka, papryczka chili wpadająca w bordo, a także różne odcienie szarości. Warto wiedzieć, że ten rodzaj farby można wykorzystać nie tylko do drewna – po właściwym przygotowaniu powierzchni sprawdzi się również przy malowaniu elementów PCV (np. listwy przypodłogowe), a także laminatów, sklejek, płytek ściennych, a nawet szkła lub drobnych elementów metalowych.

Meble i dodatki w ciemnej odsłonie to strzał w dziesiątkę dla miłośników ekskluzywnych przestrzeni owianych aurą tajemniczości. I choć mogłoby się wydawać, że o czerni we wnętrzach powiedziano już wszystko, na scenę wkracza innowacyjny produkt dedykowany pasjonatom DIY – kolekcja farb do drewna „Barwy czerni”, która dodaje dekorowanym przedmiotom oryginalnego charakteru, umożliwiając uzyskanie zarówno głębokiego, matowego wykończenia, jak i delikatnego opalizującego połysku. Do wyboru mamy bowiem klasyczną czerń, a także warianty z delikatnymi refleksami w kolorze błękitu, purpury lub zieleni.

– Czerń jest kolorem uniwersalnym, ponadczasowym i eleganckim. Kolekcja „Barwy czerni” powstała z myślą o tych, którzy pragną spektakularnie odmienić swoje wnętrze, równocześnie odmieniając ten kolor przez wszystkie przypadki – mówi Paweł Piotrowicz, ekspert marki Liberon. Wystarczy niewielka zmiana kąta padania światła, by dekorowana powierzchnia pokazała nam zupełnie nowe, nieznane dotąd, oblicze – dodaje.

– Czerń jest kolorem uniwersalnym, ponadczasowym i eleganckim. Kolekcja „Barwy czerni” powstała z myślą o tych, którzy pragną spektakularnie odmienić swoje wnętrze, równocześnie odmieniając ten kolor przez wszystkie przypadki – mówi Paweł Piotrowicz, ekspert marki Liberon. Wystarczy niewielka zmiana kąta padania światła, by dekorowana powierzchnia pokazała nam zupełnie nowe, nieznane dotąd, oblicze – dodaje.

Nie pozostaje więc nic innego, niż zakrzyknąć… pędzle w dłoń!

Aranżacja łazienki w czerni. Na co warto zwrócić uwagę?

Gdy okaże się, że kolor czarny jest właśnie tym jedynym i ma zagościć w łazience na stałe i na większej powierzchni, warto pamiętać o kilku zasadach związanych z aranżacją ciemnych pomieszczeń. Po pierwsze, czarna łazienka najlepiej prezentuje się w ciepłym oświetleniu – żarówki powinny więc emitować światło o żółtym odcieniu, a dla miłośników domowego SPA rozwiązaniem będzie również zapalenie świec.

W czarnej łazience świetnie wygląda oświetlenie punktowe – główna lampa pod sufitem może mieć więc towarzystwo kinkietów nad lustrem, a także lampy stojącej przy wannie lub małej lampki na parapecie okna. Co dalej? Czerń kocha takie dodatki jak naturalne drewno (sprawdzi się jako rama lustra lub w formie blatu przy umywalce), metale szlachetne oraz szkło, a także żywe rośliny – duża monstera w kącie łazienki czy mniejsze, zielone kwiaty na półkach wprowadzą do wnętrza nutę ożywczego, intensywnego koloru.

Stworzy świetny duet ze złotem i srebrem, a jeśli pomieszczenie ma być rozświetlone klasycznymi dodatkami, warto postawić na jasne (białe, gołębie, beżowe) tekstylia.
Czerń oswojona?

Materiał prasowy LIBERON

Kategorie

Kuchnia i łazienka Łazienka LIBERON Remont Wnętrza

Podziel się