Jaką kabinę prysznicową wybrać ? Fot. Radaway
03.06.2021

Wybór kabiny prysznicowej. Rodzaje kabin prysznicowych

Planujesz remont łazienki i zastanawiasz się nad zakupem kabiny prysznicowej? Jej wybór nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się to wydawać. Jakie są rodzaje kabin prysznicowych i o czym warto pamiętać podczas wyboru?

By znaleźć odpowiednią kabinę prysznicową należy zastanowić się nad jej kształtem i wielkością, sposobem otwierania drzwi, wariantem szkła oraz możliwościami jej spersonalizowania. Oprócz tego, niezbędne są również dodatkowe akcesoria, takie jak brodzik oraz syfon. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów sprawi, że otrzymamy produkt idealny.

Dobrze postawiona. Rodzaje kabin prysznicowych

Nie wszystkie modele będą pasować do naszej łazienki. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ, powinniśmy ustalić miejsce, w którym ma stanąć. Następnie będziemy wybierać spośród różnych wariantów. Rodzaje kabin prysznicowych które najczęściej występują to:

 • kabina prysznicowa prostokątna
 • kabina prysznicowa kwadratowa
 • kabina prysznicowa półokrągła
 • kabina prysznicowa asymetryczna
 • kabina prysznicowa pięciokątna
 • kabina prysznicowa typu walk-in

Jeśli żaden nie spełni wymaganych warunków, możemy zamówić kabinę niestandardową.

Jaką kabinę prysznicową wybrać ? Fot. Radaway

– Program „Na miarę” pozwala stworzyć kabinę prysznicową o nietypowych wymiarach, pasującą do każdej sytuacji projektowej wnętrza – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Wygodnie otwierana. Rodzaje drzwi kabin prysznicowych

W zależności od tego jakim pomieszczeniem dysponujemy, możemy wybrać model z:

 • drzwiami otwieranymi na zewnątrz
 • drzwiami otwieranymi do wewnątrz
 • drzwiami przesuwanymi
 • drzwiami składanymi
 • drzwiami wahadłowymi
Jaką kabinę prysznicową wybrać ? Fot. Radaway
Kabina prysznicowa półokrągła z drzwiami otwieranymi na zewnątrz. Fot. Radaway

Przykładowo, mając niewielką łazienkę, w której ceramika zamontowana jest zbyt blisko siebie, warto wybrać model z drzwiami składanymi. Kabina nie będzie wtedy kolidować z innymi elementami wyposażenia. Poza tym, dzięki drzwiom składanym na ścianę, uzyskamy szerokie i wygodne wejście do strefy kąpielowej. Możemy pokusić się także o kabinę typu walk-in, czyli model otwarty.

Przeczytaj też:
Brodzik płaski czy podpłytkowy? Wskazówki montażu

Ważny design

Kształt i wielkość kabiny to nie wszystko. Kolejny etap to wybór jej koloru, który podkreśli charakter wnętrza lub subtelnie się w niego wkomponuje.

– W ofercie Radaway klienci znajdą kabiny prysznicowe w czterech kolorach – chromie, bieli, czerni i złocie. Dzięki temu mają szansę dopasować produkt do każdego stylu, w jakim urządzona została łazienka – przekonują Hanna Błaszak.

Różne barwy może mieć także szkło kabiny – od przejrzystego przez matowe, aż po odcienie grafitu i brązu. Oryginalną propozycją jest też szkło z lustrzaną powłoką. Ten wariant niezwykle zaprezentuje się z wygrawerowanym wzorem.

– Radaway proponuje usługę laserowego grawerowania na szkle. Naniesiony na drzwi kabiny dowolny motyw sprawi, że model stanie się dodatkowo niezwykłą dekoracją łazienki – dodaje Hanna Błaszak.

Jaką kabinę prysznicową wybrać ? Fot. Radaway

Grawerowanego szkła nie należy się obawiać. Wzór nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie, i dzięki czemu projekt nie ściera się utrzymując nieskazitelny wygląd na długie lata.

To jednak nie wszystkie sposoby na personalizację kabiny. Według własnych upodobań możemy wymienić uszczelki na te w kolorze czarnym, zamówić dodatkowy uchwyt lub wieszak relingowy, dzięki któremu ręcznik będzie zawsze w zasięgu ręki

Para idealna

Kupując kabinę prysznicową nie można zapomnieć o brodziku. Model płytki może być zlicowany z poziomem podłogi lub delikatnie nad nią wystawać, głęboki natomiast, jeśli ma wysokość około 50 cm spełni rolę małej wanny. Coraz popularniejszy jest też brodzik podpłytkowy.

Jaką kabinę prysznicową wybrać ? Fot. Radaway

Kabina usytuowana bezpośrednio na posadzce to bardzo efektowne i wygodne rozwiązanie. Decydując się jednak na ten wariant należy zastanowić się nad rodzajem odpływu, który zagwarantuje, że woda nie będzie wypływać poza kabinę. 

Materiał prasowy RADAWAY / Fot. Radaway

Kategorie

Kuchnia i łazienka Łazienka RADAWAY Remont Wnętrza

Podziel się